سبد مقایسه (0)

مقایسه

اطلاعات تخصصی عطر و ادکلن

1_ يک عطر از چند مواد تشکيل دهنده درست شده است؟

يک عطر متشکل از 100-50-10 يا شايد بيشتر از 300 نوع عنصر مي باشد. امروزه کارخانه هاي عطر ترجيح مي دهند از فرمول کمتر از 10  يا نهايت چندتايي استفاده کنند.

2_ عطر به چه معنا است؟

اين کلمه، کاملاً لاتين است که به معناي مايع خوشبو، ذات گل مي باشد. اما عطر داراي ريشه اي اصيل در آيين باستاني روم بوده. در معابد روم از طريق سوزاندن برگ گل ها، تراشه هاي چوب، ادويه جات، ترشي جات، رزين معطر بر روي زغال سنگ جهت اعمال مذهبي و همچنين انتشار عطر و بوي خود از طريق دود به عنوان ارائه به خدايان استفاده مي کردند.

3_ تفاوت eau de perfumeو  eau de toiletteو Eau de cologneچيست؟

غلظت روغن در رايحه عطرها اين تفات را ايجاد مي کند. perfumeيا parfumغلظت بين 12% تا 30% و دوام بالايي دارند.
parfum de toiletteيا  eau de toiletteسبک تر هستند با غلظتي بين 4 تا 10%
eau de cologenعطر بسيار سبکي را معرفي مي کند 1 تا 3% روغن.

4_ در فصل زمستان و تا بستان و بهار از چه عطری استفاده کنیم؟

در فصل زمستان از عطر های گرم و در فصل تابستان از عطر های سرد و در فصل بهار از عطر های معتدل استفاده کنید.

5_ ماندگاری عطر ها در کدام فصل بیشتر است؟

ماندگاری عطرها در هوای سرد بیشتر است. یعنی در پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا، الکل موجود در عطر دیرتر تبخیر می‌شود. در فصل‌های سرد سال، بهتر است از رایحه‌های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده کنید.

6_ منظور از زمان ماندگاري بوي عطر چيست؟

زماني که عطر به بدن مي خورد تا زماني که آخرين نشانه هاي خود را هنوز حفظ کرده است زمان ماندگاري بوي عطر است.

7_ یک عطر خوب چه مدت ماندگاری دارد؟

ماندگاري عطر در هر فردي متفاوت مي باشد و بستگي به نوع پوست فرد دارد. حداکثر ماندگاري يک عطر 18 ساعت مي باشد و يک ادوتويلت به مدت 3 تا 4 ساعت مي ماند.

8_ چگونه ماندگاری بوی عطر را زیادتر کنیم؟

1_ پوست سالم رمز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی است.ابتدا مطمئن بشوید که پوست شما پیش از استفاده از عطر کاملا شسته و تمیز است.
2_ توجه کنید که چه نوع مواد بهداشتی پوست و بدن باعث می‌شود که بدن شما بوی تندی داشته باشد. اگر از عطر برای این منظوراستفاده می‌کنید که بوی بدن شما را بپوشاند، این بو وعطر به مدت طولانی نمی‌ماند و سرانجام بوی بدن شما بر عطر غلبه می‌کند.
3_ اگر بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می‌برد، قبل از به کار بردن عطر از لوسیون‌های مرطوب کننده بدون بو مناسب استفاده کنید.
4_ دقت کنید که عطر را در جایی که ماده بوبر یا ضد عرق استفاده کرده اید، به کار نبرید.
5_ یادتان باشد که عطر را پیش از پوشیدن لباس به خود بزنید. هنگامی‌که عطر را مستقیما به روی پوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که به روی لباس خود بزنید، خواهد داشت.
 
 9_ آيا می توان از ادکلن بعد از اصلاح بر روی صورت خود استفاده کرد؟

خير، هرگز! ادکلن بر روي پوست مردها بعد از اصلاح، يک نوع قاتل پوست است. براي اين که پس از اصلاح تمام منافذ پوست باز است و پوست، ظريف تر و حساس تر است و از آنجايي که ادکلن درصد الکل بالايي دارد باعث التهاب و تاثير مستقيم روي پوست صورت شده. در حالي که افترشيو تسکين دهنده و مرطوب کننده مي باشد.

10_ چرا يک بوی عطر بر روی پوست فردی ديگر کاملاً جذاب ولی بر روی پوست ما اين چنين نيست؟

رايحه بدن هر شخص با ديگري متفاوت است و اين بر روي عطر تاثير مي گذارد. رايحه ها با توجه به رنگ پوست، نوع پوست، رژيم غذايي، مصرف دارو، مقدار استرس، و مهم ترين آنها دماي پوست و بدن هر انسان تاثير گذار است و واکنش خود را نشان مي دهد. اين گونه نيست که بگوييم تنها دماي پوست تاثير بسياري در واکنش بوي عطر دارد زيرا بسياري از افراد به دليل شيمي بدنشان غلاف پوستشان گرم تر از ديگران هستند. در نتيجه همه ما يک نوع بوي خاصي را بعد از مصرف عطر توليد مي کنيم.

11_ آيا عطر مي تواند روي روحيه ما تاثير بگذارد؟

بله. يکي از ويژگي هاي قابل توجهي که رايحه و عطر دارد اين است که فوراً روي احساسات و عواطف ما تاثير مي گذارد. تحقيقات نشان مي دهد يک عطر مي تواند انسان را تحريک و يا آرام کند، و در تشويق روحيه بد و خوب نيز تاثير زيادي دارد. خاطرات را مي تواند به مثبت و يا منفي تبديل کرده و به ما روياهايي شيرين القا کند. عطر ها قدرت بسياري در تاثير گذاري روي روحيه دارند.

12_ چند بوی عطر را به صورت همزمان می توانم تشخيص دهيم؟

تست 3 نوع رايحه  بيشتر باعث مي شود شما گيج شويد.

13_ نقاط نبض من کجاست؟

در داخل مچ دست، در داخل آرنج ، در زير لاله ي گوش نه در پشت گوش، در زير گلو و هر جاي ديگري از بدن که شما احساس ضربان قلب داريد.

14_ چگونه عطری به عنوان يک کادو برای يک خانم انتخاب کنم؟

از مطمئن ترين راه ها اين است که بفهميم او چه عطري دوست دارد، نام عطرهاي مورد علاقه ي او چيست. وقتي که شما نام هاي جادويي را داشتيد يک مشاور آگاه قادر خواهد بود به شما کمک کند تا از هم خانواده هاي عطرها، عطر به خصوصي را انتخاب کنيد که او دوست داشته باشد. در صورتي که شما نام عطر مورد علاقه ي او را نمي دانيد از يک مشاور پيشنهاد بخواهيد، مشخصات خانمي که مي خواهيد براي او هديه بگيريد را بگوييد. رنگ مو و سن او (ما همه مي دانيم که زنان در 20 سالگي پر جنب و جوشند و نه در 70). سبک لباس پوشيدن يا شخصيت و فعاليت هاي او را مطرح کنيد. از مشاورتان بخواهيد 3 عطر به شما پيشنهاد کند فقط 3 تا نه بيشتر، عطر آنها را روي کاغذ تست کنيد، بو کنيد عجله نکنید، کدام عطر با شما صحبت مي کند؟ سعي نکنيد منطقي باشيد، ريسک کنيد! اجازه بدهيد غريزه تان کارش را انجام بده، در نهايت بيني شما کامل ترين و بهترين گزينه را پيدا خواهد کرد.

15_ چگونه بايد يک زن، يک عطر مناسب برای يک مرد انتخاب کند؟

عطرهاي مردانه دقيقاً به همان گروه عطرهاي زنانه طبقه بندي شده اند، بنابراين معدود رايحه هايي از همان بوهاي مورد علاقه ي مردانه ي خود را امتحان کنيد. البته، عطري که براي مرد مورد نظر خود انتخاب کرده ايد بايد با آن رايحه کنار بيايد. اما اگر او اين بو را دوست داشته باشد، شما در مسير صحيحي قرار گرفته ايد.
 
 16_ Niche، نیش چیست؟

شاید امروزه اغلب ما با واژه نیش “Niche” روبرو شده باشیم، زمزمه هایی که اغلب می شنویم و گنگ هستند. امروزه همراه با تخصصی تر شدن دانش و تکنولوژی، تقاضاها و بازارها هم به سمت تخصصی تر شدن حرکت می کنند. “Niche” در زبان انگلیسی به معنای تورفتگی دیوار یا طاقچه است که منظور از آن در تجارت، بخش هایی است که خارج از بازار اصلی و دور از توجه رقبای بزرگ قرار گرفته است. واژه “Niche” از یک واژه فرانسوی مشتق می‌شود که به معنای آشیان گرفتن است.
مقصد بازار نیش هدف قرار دادن یک کالا یا خدمت به سمت بخش کوچکی از بازار است که کالاها یا خدمات موجود نتوانسته اند نیاز آنها را به طور مطلوب برآورده سازند. نیش “Niche” معمولا به کسب وکارهای کوچک و متوسط مربوط می شود که کالا یا خدمت خاصی را برای بخش محدودی از بازار تولید می کنند. بر اساس پیشینه مربوط به بازار نیش “Niche”، پژوهشگران این‌ گونه نتیجه گیری کرده اند که رویکرد نیش سه جنبه را در بر دارد: بازار، محصول و استراتژی. بازار نیش که بر افراد یا مصرف کنندگان خاصی تمرکز دارد. همگی به یک «بخش» تعلق دارند و در پی آن، شرکت محصولی را مرتبط با آن عرضه می کند.
یک محصول نیش، بر یک کالا یا خدمت تخصصی تاکید دارد و شرکت آن را به گونه ای عرضه می کند که بازار آن را، خود خلق نماید. استراتژی نیش بر شرکت و اینکه چگونه رویکرد نیش را اجرا خواهد نمود، تمرکز دارد. عرضه محدود و نداشتن تبلیغات تلویزیونی از ویژگی های نیش است. این محصولات در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای به فروش نمی رسند.
از آنجا که بازار نیش مصرف کنندگان محدودی دارد، شرکت های بزرگ قادر به افزایش تولید و استفاده بهینه از آن نخواهند بود، از این ‌رو ورود به چنین بخش هایی برای آنان اقتصادی نخواهد بود.
در هنر عطر سازی نیش “Niche” نیز نقش آفرینی می کند. هنر و خلاقیت در این کالاها به وفور وجود دارد چرا که دست سازنده عملاً باز است و فضای بیشتری برای مانور دادن و ایده پردازی دارند. طراحی آنها به گونه ای است که ممکن است همه پسند نباشند و خیلی عمومیت نیابند. این عطرها نمادی از شجاعت، خلاقیت نهانی و گسترده طراح خود هستند.
در این عطرها پتانسیل واقعی رایحه با کیفیتی بالا، هارمونی زیبا و چیدمانی که کمتر از یک قصیده هنری نیست به نمایش در می آیند. شاهکارهایی که به صورتی خاص به بیان شخصیت و فردیت پوشاننده خود می پردازند.

در حال بارگذاری ...